Basen / Praca

Środa, 23 marca 2011 · Komentarze(1)
Kategoria miasto, praca, trekking
Na mieście tłumy rowerzystów, od razu gorzej się jeździ. Dodatków wczoraj wracałem przez samo centrum, więcej stania niż jazdy. Dlatego też przeważnie wracam trasą o 5km dłuższą :)

Na basenie sytuacja podobna, chyba jak ludzie zobaczyli słońce zechcieli wyglądać jak Hasselhoff ze Słonecznego Patrolu. Niestety przez to nie da się zrobić normalnego treningu bo wszyscy strasznie wolno pływają :( Jest za to jeden plus, nieźle laski przychodzą popływać :D

1000m x rozgrzewka zmiennym
500m x kraul
500m x klasyk
100m x grzbiet nogi
200m x kraul ręce
3x50m x delfin
= 2450m

Little Dorrit - Theme Song Medley

Basen / Praca

Wtorek, 22 marca 2011 · Komentarze(0)
Kategoria miasto, praca, trekking
Na basenie takie tłumy, że ciężko się pływa, jutro spróbuję na 7, może będzie lepiej. Pogoda się zrobiła i ludzie podświadomie czują, że za niedługo grube ciuchy z siebie zrzucą, próbują sylwetkę zrobić ;) Na torze obok pływały dwie laski, u których nic bym nie zmieniał :D

1000m x rozgrzewka zmiennym
200m x kraul
200m x klasyk
200m x grzbiet
200m x kraul
200m x klasyk
200m x grzbiet
200m x kraul ręce
100m x klasyk
4x50m x delfin
= 2700m

B-e-a-utiful :D
Little Dorrit - Piano Interlude

Basen / Praca

Poniedziałek, 21 marca 2011 · Komentarze(0)
Kategoria miasto, praca, trekking
Fajnie jest jechać za widoku na basen i do pracy, po zmianie czasu znowu będzie nieciekawie :/ Na basenie kolejne poprawki do delfina i co raz lżej się pływa. Po wyjściu z wody dopadła mnie starsza kobieta i zmieszała z błotem... nie, zaraz to nie było tak ;) Dopadła mnie i stwierdziła, że dobrze pływam, mam bardzo silne nogi (głównie chodziło o "dolphin kick"), ale miała sporo uwag do pracy moich rąk w grzbietowym. Akurat zdawałem sobie sprawę już wcześniej z tego co źle robię, ale jakoś jeszcze nie brałem się za poprawę techniki grzbietu.

Pani okazała się instruktorką pływania, wytłumaczyłem jej też, że silne nogi mogą mieć związek z kolarstwem ;) Natomiast dzień od razu zrobił się przyjemniejszy, pierwszy raz usłyszałem jakieś komplementy do mojego pływania :D

1000m x rozgrzewka zmiennym
2x50m x delfin
250m x kraul
250m x klasyk
2x50m x delfin
300m x kraul ręce
2x50m x delfin
100m x grzbiet
= 2200m

Zeszłotygodniowy trening:
05:05 - basen
04:51 - rower
02:00 - wspinaczka
= 11:56

Ścianka

Niedziela, 20 marca 2011 · Komentarze(0)
Kategoria miasto, trekking
Dawno na ściance nie byłem, ale wspinało się bardzo dobrze. Nowy napęd spisuje się świetnie, od razu przyjemniej się jeździ. Przydałoby się tylko jeszcze linki i pancerzyki wymienić.

Holiday in Spain. Pedaling around Girona. (nie moje ;])

Basen

Piątek, 18 marca 2011 · Komentarze(0)
Od rana paskudna pogoda to znowu pojechałem autem, wygodny się zrobiłem. Wcześniej to bym napierał w ulewie okutany w ortalion :D Wczoraj odebrałem rower z serwisu, 190zł za nowy napęd (mechanizm korbowy, wolnobieg, łańcuch, kółka w wózku), centrowanie kół i regulacje. Jednak Krajek to Krajek i tanio da się zrobić :) Problem jest tylko taki, że zima chce chyba wrócić to nie będę na nim jeździł :P

Na basenie dziki tłum, dawno tylu ludzi nie było.

1000m x rozgrzewka zmiennym
500m x kraul
500m x klasyk
150m x kraul
2x50m x delfin
= 2250m

Przebieg roweru:
12304.98
Pierwszy napęd:
8979,3
Drugi napęd:
3325,68 (w zdecydowanie gorszych warunkach)

Basen

Czwartek, 17 marca 2011 · Komentarze(0)
Dobrze, że zostawiłem wczoraj rower w serwisie bo dzisiaj jest fatalna pogoda na jazdę. A tak to autkiem szybko obróciłem. Nawet za szybko bo na basenie byłem 5:35 :D Mogłem wejść do wody, ale wolałem poczekać aż ratownik przyjdzie żeby opieprzu nie zebrać. Pierwszy raz od dawna mało ludzi.

1000m x rozgrzewka zmiennym
500m x kraul
250m x klasyk
250m x grzbiet
4x50m x delfin
= 2200m

Gdybym dojeżdżał autem to mógłbym właściwie dopiero o 5 rano wstawać, ale gdzie by była ta przyjemność? Męczyć się w metalowej puszce, a potem jeszcze wracać w korkach.

Basen / Praca

Środa, 16 marca 2011 · Komentarze(2)
Kategoria miasto, praca, trekking
Napęd już długo nie pociągnie, ledwo da się jechać i mam go już dość. W serwisie kolejki i trzeba czekać.

1000m x rozgrzewka zmiennym
500m x kraul
250m x klasyk
250m x kraul
75m x delfin
3x50m x delfin
25m x delfin
50m x grzbiet
= 2300m

Munchausen by Proxy (Zooey Deschanel & Von Iva) - Yes Man

Basen / Praca

Wtorek, 15 marca 2011 · Komentarze(0)
Kategoria miasto, praca, trekking
Dzisiaj pełny sukces, 100m delfinem na raz, ostatnie 15m było ciężkie. Ale kiedy zacznę regularnie pływać takie dystanse będzie można skupić się na technice.

1000m x rozgrzewka zmiennym
250m x kraul
250m x klasyk
450m x kraul ręce
100m x delfin
50m x delfin
= 2100m

Macho Salad - i każda jest Twoja :D

Basen / Praca

Poniedziałek, 14 marca 2011 · Komentarze(0)
Kategoria miasto, praca, trekking
O 5:20 na parkingu pod moim balkonem stała policja. Czyżby znowu ukradziono auta? Ktoś policzył i wyszło, że z naszego parkingu w ciągu 5 miesięcy zwinięto 5 aut O.o Ciekawe kiedy słońce będzie wstawało o 5, teraz zaczyna się rozjaśniać, ale ciągle trzeba mieć włączone światła.

Na basenie nogi dały o sobie znać :) Ciężko się pływało i pierwszy raz wyszedłem z wody przed gwizdkiem.

1000m x rozgrzewka zmiennym
250m x klasyk
250m x kraul
250m x grzbiet
100m x kraul
3x50m x delfin
= 2000m

Może zostawie dzisiaj rower w serwisie, ciężko jest już w ogóle na nim jechać. Kawałek zasłyszany w "Easy A":

Natasha Bedingfield - Pocket Full of Sunshine

Podsumowanie tygodnia:
05:05 - basen
15:27 - rower
= 20:32

Praca na pełny etat, trening tylko na pół ;)

Wzgórza Trzebnickie

Niedziela, 13 marca 2011 · Komentarze(4)
Kategoria <100km, runner
Próbowałem dzisiaj zorganizować ekipę na rozjazd, ale tylko Darek był chętny. Wybrałem trasę na Trzebnicę, Oborniki, Trzebnicę, Wro. Pogoda dobra, ale znowu wiatr szalał, szczególnie na powrocie czym nas niemiłosiernie wymęczył. Na trasie bardzo dużo kolarzy, choć nie tylu co wczoraj, a powiedziałbym, że wokół Ślęży spotkaliśmy przynajmniej 50 :)

Stan dróg na przebytej trasie zadziwiająco dobry, spodziewałem się czegoś dużo gorszego. Trzeba będzie częściej tam jeździć bo na podjazdach ciągle brakuje mocy.

Profil:


Trasa: